recent

Redakcja

Muzyka jest nierozłączną częścią życia wielu z nas. Prawdopodobnie dlatego trafiłeś na Laboratorium Muzycznych Fuzji. Niezliczona ilość muzycznych horyzontów pozwala nam na wielokrotne rozkoszowanie się niekiedy tymi samymi melodiami, w których możemy usłyszeć zupełnie nową ideę, tudzież motyw, jaki planował przedstawić nam konkretny artysta.

Zgodnie z powszechną opinią krytykować potrafi każdy. Dużo rzadszą umiejętnością jest głębsza refleksja i wnikliwa ocena zjawiska. Jeszcze rzadziej zdarza się formułować własne, oryginalne sądy w taki sposób, by swą atrakcyjnością same przyciągnęły odbiorcę. Wierzymy, że rzetelna krytyka muzyczna może, i powinna być, prawdziwą sztuką, dlatego stworzyliśmy serwis Laboratorium Muzycznych Fuzji.

Redaguje zespół:
Konrad Beniamin Puławski
last.fm: shivaki07
Niedoszła gwiazda rocka próbująca sił w publicystyce, aby przełamać monopol na odsłuch dobrej muzy. Chodzi własnymi ścieżkami, udeptuje, zaciera dla innych i zapomina. Nie zawraca, nie odwraca i nie czeka.  Pseudokrytyczny cynik, zimnokrwisty inwigilator, pełen sprzeczności emocjonalny paralizator, długodystansowy intelektualista, piewca dobrych myśli, humorystyczny łotr, a wreszcie dekadencki apostoł nadziei na... inne jutro. Ironia i sarkazm pomagają mu zrozumieć głupotę innych ludzi. Czasem kuli się w kącie ze słuchawkami w uszach, gdzie każdy utwór zaczyna tworzyć w nim własną historię, budząc nowe wspomnienia i myśli, których reminiscencje znaleźć możecie właśnie na Laboratorium Muzycznych Fuzji!
Marcin Puławski
Absolwent muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie pracuje jako nauczyciel gry na saksofonie, pianinie i teorii muzyki w Morningside School of Music w Edynburgu. Miłośnik ciszy pustyni, szumu lasu, kurpiowskiej gwary, porannego śpiewu ptaków, wieczornego zgiełku azjatyckich metropolii, bliskowschodnich aromatów i żaru słońca w tropikach. Jednak ponad wszystko wielbiciel muzyki jazzowej, którą pasjonuje się już od ponad trzech dekad. Promotor jazzowej turystyki, regularny uczestnik życia nocnego bałkańskiej bohemy podczas jesiennych festiwali.

Ukończył PWSZ w Elblągu na kierunku filologia angielska, dzięki czemu został nauczycielem, którym jednak nie zamierza nigdy być. W zamian woli poświęcać się pisaniu. Prowadzi własnego bloga muzycznego Divorce The Music, którego jak twierdzi założył z potrzeby wyrażania swoich uczuć odnośnie muzyki. Poza tym próbuje swoich sił w pisarstwie (na koncie nigdzie nie wydane opowiadania i powieść) i z tym wiąże swoją przyszłość. Uwielbia słuchać dobrego progresywnego rocka, ale nie boi się sięgnąć po coś cięższego lub skrajnie mainstreamowego. Codziennie gotowy na nowe doznania. Uwielbia podróże ze swoją dziewczyną, zarówno te małe, jak i te duże. Aktualnie uzależniony od seriali i kupowania książek... takich papierowych.Marcin Maryniak
last.fm: Marjan8998
Niepoprawny optymista. Uparciuch kroczący swoimi własnymi ścieżkami. Żyjący według własnego dekalogu. W ocenie przyjaciół otwarty, inteligentny i bardzo oddany druh, zarówno w sytuacjach kryzysowych, jak i tych w pełni unormowanych. Rozdarty między dwiema pasjami historią, której jest dyplomowanym magistrem i muzyką, która towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Eksplorator niebanalnych i zaskakujących dźwięków. Miłośnik szumiących płyt winylowych. Otwarty na każde muzyczne doznania, które potem klasyfikuje jako muzykę dobrą albo złą, niezależnie od gatunku. Ostatecznie redaktor Laboratorium Muzyczych Fuzji prezentujący mocne brzmienia, ale także folkowe melodie, co nie wyklucza, że w przyszłości w swoich tekstach może zająć się aspektami muzyki klasycznej.


Zachariasz Mosakowski
Urodzony w pamiętnym 1989 roku, miłośnik muzyki, historii i… historii muzyki (tej mniej poważnej, zwanej często, o zgrozo, rozrywkową). Na co dzień prosty sprzedawca, po godzinach często uliczny grajek z toruńskiej starówki. Muzycznie podróżuje w przeróżne, stylistycznie odległe od siebie światy, może z wyjątkiem jazzu. W wieku 12 lat włączył przez przypadek kompilację Black Sabbath ze zbiorów taty, przesłuchał ją świadomie i zaczął gorączkowo eksplorować nowe rejony, co robi do dziś. Oprócz słuchania muzyki namiętnie czyta książki historyczne, popularnonaukowe i prasę muzyczną, ogląda filmy z Himilsbachem i Maklakiewiczem, uprawia modelarstwo. Pija piwo, lubi white russian i sok bananowy (tylko z bananów zakrzywionych w lewo). Czasem spożywa to wszystko naraz. Chciałby mieć kiedyś niemiecki czołg „Pantera”, którym woziłby swoją dziewczynę, ale nie ma jeszcze prawa jazdy.


Fotoreporter: Rita Pulavska, Marcin Puławski

Gościnnie:
Agata Maja Kozłowska, Agata Karpowicz,
Ewa Kuchta, Adrian Koter, Michał Pick, Łukasz Chamera, Tomasz Skibiński, Flora Woźnica, Ewelina Libawska, Wojciech Gajewski, Łukasz Michał Puławski, Bartłomiej Tkaczyk, Tomasz Walczak, Kacper Kosikowski, Weronika Sołtys, Monika Gluza, Łukasz Frasek, Hania Kwaśna, Kevin WojtasiakDorota Kołbuk

UWAGA!
Jeżeli kochasz muzykę i nie jest Ci obojętna - zgłoś się do nas!
Poszukujemy redaktorów do współtworzenia naszego serwisu i tworzenia opiniotwórczej strony Internetu

Zajmujemy się promowaniem świeżych zespołów z całego świata. Relacjonujemy koncerty, recenzujemy najnowsze wydawnictwa, piszemy felietony, przeprowadzamy wywiady. Współpracujemy z wieloma agencjami artystycznymi i wytwórniami.

Jeśli:
- interesuje Cię ambitna scena muzyczna
- masz lekkie pióro i piszesz poprawnie
- masz trochę wolnego czasu
- chcesz współtworzyć nowatorski serwis...
To nasz serwis jest właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy do współpracy. Napisz do nas!