recent

Tomasz Wendt - Chapter B

Chapter B. to drugi autorski album Tomasza Wendta. Jego fonograficzny debiut, autorska płyta Behind The Strings nagrana z udziałem własnego trio oraz grupą Atom String Quartet zdobyła uznanie w polskim środowisku muzycznym, co zaowocowało przyznaniem nagrody Fryderyk 2017 w kategorii jazzowy debiut fonograficzny. Na płycie Chapter B poza pozornie popularnym, elektronicznym trio, w którym nie ma gitary basowej, ani kontrabasu, są skrzypce, które mają niejako przełamać typowo elektryczną koncepcje brzmieniową. Skład jest oryginalny, faktura brzmieniowa nowatorska, a muzyka pełna emocji i głębokich wrażeń artystycznych. 

Repertuar projektu (tak jak i w przypadku pierwszej solowej płyty) stanowią wyłącznie kompozycje autorskie. Poza saksofonistą w nagraniu udział wzięli:

Jan Smoczyński- instrumenty klawiszowe
Paweł Dobrowolski- perkusja
Mateusz Smoczyński- skrzypce, elektronika

Tomasz Wendt jest laureatem wielu prestiżowych konkursów festiwalowych w Polsce i za granicą, m.in.: Klucz do Kariery, I nagroda na Konkursie festiwalu Jazz Nad Odrą, I nagroda w Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach, II Nagroda w konkursie festiwalu Jazz Juniors czy II nagroda na Getxo Jazz Festival w Hiszpanii.  

Tomasz miał przyjemność występować z wieloma znaczącymi muzykami takimi jak m.in.: Grzegorz Nagórski, Piotr Wojtasik, Piotr Schmidt, Jan Smoczyński, Mateusz Smoczyński, Artur Lesicki, Eric Marienthal (USA), Dean Brown (USA), Kuba Stankiewicz, Joachim Mencel, Michał Miśkiewicz czy Urszula Dudziak. Ponadto, we wrześniu 2019 roku Tomasz Wendt obronił tytuł Doktora Sztuk Muzycznych na Akademii im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie obecnie jest wykładowcą.

Premiera albumu - 22.11.2019 (SJRecords 047)


Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus