recent

Zew natury trio jazzowego Confusion Project

Zespół Confusion Project wspólnie z agencją Music Landscapes Management ogłasza pierwszą część trasy "Finding True Nature". Trasa promuje najnowszy album trio, suitę jazzową „Primal” (nasza recenzja TUTAJ). Album koncepcyjny zostanie wykonany na koncertach w całości razem z utworami z poprzednich płyt.

6 kwietnia 2018 roku została wydana płyta koncepcyjna trio jazzowego Confusion Project - „Primal”. Jest to trzecia płyta zespołu po debiucie "How to Steal a Piano?" oraz drugim krążku "The Future Starts Now". Płyta została wydana przez wydawnictwo Soliton. Confusion Project tworzą Michał Ciesielski - fortepian, Piotr Gierszewski - gitara basowa oraz Adam Golicki – perkusja.

TRASA KONCERTOWA
19.10 - Wałbrzych, A’ Propos
25.10 – Olsztyn, Jazz Bar Galeria Usługa
26.10 - Lidzbark Warmiński, Hotel Krasicki
28.10 - Łomża
30.10 – Elbląg, Mjazzga
2.11 - Warszawa, Worek Kości
3.11 - Sopot, Teatr Boto
4.11 – Kraków, Harris Piano Jazz Bar
5.11 - Łódź, KIJ - Multitap & Cocktail Bar
6.11 - Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
/więcej dat: tba
/druga część trasy planowana jest na pierwszy kwartał 2019


„Primal” to suita podzielona na części opowiadająca o podróży samotnego człowieka, który w kontakcie z przyrodą odnajduje swoją prawdziwą naturę i pierwotność. To historia o człowieku, który znajduje w sobie odwagę, by dać upust swoim marzeniom, instynktom i wyruszyć w nieznane. Uciekając od cywilizacji, zmagając się z trudnościami samotnej wędrówki przeżywa wielką przygodę, która pomaga mu odnaleźć zagubioną gdzieś dawno temu swoją naturę, pierwotną wrażliwość.

Płyta „Primal” to jeden utwór ilustracyjny podzielony na rozdziały. Jest to monolog głównego bohatera, o którym zespół opowiada muzyką. Usłyszeć można w nim tętniące życiem lasy, szumiące potoki, świeży, górski wiatr jak i mozolną wspinaczkę nagrodzoną pięknymi pejzażami. Tworząc album, zespół miał nadzieję, że Słuchacz wcieli się w głównego bohatera suity „Primal” i przeżyje tą podróż na swój unikalny sposób.

Płyta została zarejestrowana przez Ignacego Gruszeckiego w znakomitym studio Monochrom. Stronę graficzną albumu stworzył niemiecki grafik Daniel Latsch, a za materiały promocyjne video, teledyski oraz making of odpowiada Radosław Mroczek.

Materiały video oraz grafika albumu powstała pod honorowym patronatem Parku Narodowych Gór Stołowych. PNGS jest wyjątkowym partnerem płyty „Primal”.

Michał Ciesielski o płycie „Primal”:
Po nagraniach oraz trasie promującej płytę "The Future Starts Now" było dla mnie jasne, że trzeci album musi być czymś kompletnie innym od poprzednich płyt. Wraz z kolejnymi koncertami nasza muzyka zaczęła ewoluować i dotychczasowa formuła zespołu przestała nam wystarczać. Gdy przyszedł mi do głowy pomysł, aby stworzyć płytę koncepcyjną byłem przekonany, że to dobry kierunek!

Często spotykaliśmy się z opinią, że nasze utwory mają pierwiastek ilustracyjny, że opowiadają jakieś historie. Przy poprzednich wydawnictwach każda kompozycja była oddzielną opowieścią, teraz stworzyliśmy jedną opowieść podzieloną na rozdziały. Historia opowiadana w „Primal” to moja interpretacja kontaktu człowieka z naturą, zarówno w kontekście przyrody jak i natury ludzkiej. Pisząc suitę musiałem odpowiedzieć sobie na pytanie, co w muzyce jest dla mnie naturalne? Jaka jest moja natura jako artysty? Jak muzyką oddać jednoczesne piękno i surowość przyrody?

Przyszedł mi pomysł, aby opisać człowieka, który codziennie wybiera się na przechadzkę do starego dębu tuż za miastem, żeby na chwilę oderwać sie od rzeczywistości. Jednego dnia spontanicznie decyduje się nie wracać i pójść dalej, spojrzeć szerzej na świat, który go otacza. Tak rozpoczyna się płyta „Primal” i podróż, którą mam nadzieję, że każdy słuchacz przeżyje w wyjątkowy i unikalny sposób utożsamiając się z główną postacią.
"

Więcej info:
MANAGEMENT / BOOKING: Music Landscapes Management || office@mlmgmt.pl || www.mlmgmt.pl

OFFICIAL PARTNERS
PARK NARODOWY GÓR STOŁOWYCH || ZAMEK MIĘDZYLESIE
JAZZ FORUM || JAZZPRESS || LABORATORIUM MUZYCZNYCH FUZJI || POLISH JAZZ || LONGPLAY

Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus