recent

Nadchodzi nowa płyta Walfad!

Znany czytelnikom Laboratorium Wojciech Ciuraj powraca ze swoją macierzystą formacją Walfad i tym samym jej czwartym albumem. Płyta zatytułowana „Colloids” ukaże się w drugiej połowie października i będzie promowana największą trasą w historii zespołu, która obejmie także zagranicę.

Na czwartej płycie wodzisławian znaleźć będzie można zarówno charakterystyczne dla stylu grupy elementy jak i zupełnie nowe brzmienia i rozwiązania. W ciągu ostatnich lat zespół coraz odważniej zmierzał w swych koncertowych improwizacjach w kierunku muzyki jazz-rockowej i blues-rockowej. Między innymi te elementy wraz z progresywną strukturą utworów i rockową energią stanowią główne założenia  najnowszej płyty Walfad. „Colloids” to gęsta, pełna nagłych zwrotów akcji opowieść pełna młodzieńczego gniewu. Poetyckie teksty Ciuraja punktują bierność społeczeństwa i koniunkturalizm. Mimo buntowniczego charakteru nie brakuje w nich liryzmu i subtelności, tak silnie obecnych  na poprzednich albumach grupy.

Po udanych występach przed takimi legendami jak Procol Harum czy Marillion zespół jest gotów na kolejny krok w swojej karierze. Obecnie grupa występuje w kwintecie, a nowi członkowie zespołu wnieśli wiele jakości w szeregi Walfad.

Wojciech Ciuraj – gitara, mandolina, wokal
Paweł Krawiec – gitara, skrzypce
Radosław Żelazny – gitara basowa
Dariusz Tatoj – instrumenty klawiszowe
Jakub Dąbrowski – perkusja

Możecie być pewni, że recenzja „Colloids” pojawi się na łamach Laboratorium Muzycznych Fuzji.


Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus