recent

Premiera płyty koncepcyjnej Confusion Project


6 kwietnia 2018 roku zostanie wydana płyta koncepcyjna trio jazzowego Confusion Project - „Primal”. Jest to trzecia płyta zespołu po debiucie "How to Steal a Piano?" oraz drugim krążku "Future Starts Now". Płyta zostanie wydana przez wydawnictwo Soliton. Confusion Project tworzą Michał Ciesielski - fortepian, Piotr Gierszewski - gitara basowa oraz Adam Golicki – perkusja.

„Primal” to suita podzielona na części opowiadająca o podróży samotnego człowieka, który w kontakcie z przyrodą odnajduje swoją prawdziwą naturę i pierwotność. To historia o człowieku, który znajduje w sobie odwagę, by dać upust swoim marzeniom, instynktom i wyruszyć w nieznane. Uciekając od cywilizacji, zmagając się z trudnościami samotnej wędrówki przeżywa wielką przygodę, która pomaga mu odnaleźć zagubioną gdzieś dawno temu swoją naturę, pierwotną wrażliwość. Płyta „Primal” to jeden utwór ilustracyjny podzielony na rozdziały. Jest to monolog głównego bohatera, o którym zespół opowiada muzyką. Usłyszeć można w nim tętniące życiem lasy, szumiące potoki, świeży, górski wiatr jak i mozolną wspinaczkę nagrodzoną pięknymi pejzażami. Tworząc album, zespół miał nadzieję, że słuchacz wcieli się w głównego bohatera suity „Primal” i przeżyje tą podróż na swój unikalny sposób. Płyta została zarejestrowana przez Ignacego Gruszeckiego w znakomitym studio Monochrom. Stronę graficzną albumu stworzył niemiecki grafik Daniel Latsch, a za materiały promocyjne video, teledyski oraz making of odpowiada Radosław Mroczek. Materiały video oraz grafika albumu powstała pod honorowym patronatem Parku Narodowych Gór Stołowych. PNGS jest wyjątkowym partnerem płyty „Primal”.

Michał Ciesielski o płycie „Primal”:
Po nagraniach oraz trasie promującej płytę "The Future Starts Now" było dla mnie jasne, że trzeci album musi być czymś kompletnie innym od poprzednich płyt. Wraz z kolejnymi koncertami nasza muzyka zaczęła ewoluować i dotychczasowa formuła zespołu przestała nam wystarczać. Gdy przyszedł mi do głowy pomysł, aby stworzyć płytę koncepcyjną byłem przekonany, że to dobry kierunek! Często spotykaliśmy się z opinią, że nasze utwory mają pierwiastek ilustracyjny, że  opowiadają jakieś historie. Przy poprzednich wydawnictwach każda kompozycja była oddzielną opowieścią, teraz stworzyliśmy jedną opowieść podzieloną na rozdziały. Historia opowiadana w „Primal” to moja interpretacja kontaktu człowieka z naturą, zarówno w kontekście przyrody jak i natury ludzkiej. 

Pisząc suitę musiałem odpowiedzieć sobie na pytanie, co w muzyce jest dla mnie naturalne? Jaka jest moja natura jako artysty? Jak muzyką oddać jednoczesne piękno i surowość przyrody? Przyszedł mi pomysł, aby opisać człowieka, który codziennie wybiera się na przechadzkę do starego dębu tuż za miastem, żeby na chwilę oderwać sie od rzeczywistości.  ednego dnia spontanicznie decyduje się nie wracać i pójść dalej, spojrzeć szerzej na świat, który go otacza. Tak rozpoczyna się płyta „Primal” i podróż, którą mam nadzieję, że każdy słuchacz przeżyje w wyjątkowy i unikalny sposób utożsamiając się z główną postacią.

TRACKLISTA

1. THE OLD OAK (2:07)
2. PRIMAL (7:17)
3. MONOLOGUE I (1:06)
4. INTO THE FOREST (6:42)
5. MONOLOGUE II (1:31)
6. LOST (4:40)
7. MONOLOGUE III (2:01)
8. UPSTREAM (7:26)
9. THE WIND AND THE STONE (07:19)
10. THE CLIMB (8:12)
11. THE LANDSCAPE (4:08)
52:37

Michał Ciesielski - grand piano
Piotr Gierszewski - bass guitar
Adam Golicki - drums

Suite composed and arranged by Michał Ciesielski 
Recorded, mixed and mastered in Monochrom Studio by Ignacy Gruszecki (07/2017)
Produced by Confusion Project and Michał Mierzejewski 
Band's logo, artworks, packaging desing: Daniel Latsch 
Nature photography for booklet, film direction, cinematography: Radosław Mroczek

MANAGEMENT / BOOKING: Music Landscapes Management || office@mlmgmt.pl

Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus