recent

Tomasz Mreńca - Peak LP

Tomasz Mreńca w swojej twórczości łączy ze sobą świat muzyki akustycznej z elektroniczną. Odpowiednio preparując dźwięki, tworzy wyjątkowy klimat oparty na niebanalnych barwach starych syntezatorów, skrzypiec akustycznych i elektrycznych oraz materiałach nagranych, a następnie przetworzonych na wiele sposobów. 

Tomasz poszukuje wartości w niuansach brzmieniowych, świadomie wykorzystując je w pełnych napięcia kompozycjach. Paleta brzmień na płycie jest szeroka -- możemy na niej usłyszeć fascynację autora dźwiękami pozornie nieidealnymi, zdekonstruowanymi, rozwibrowanymi, czy zabawę trzaskami i szumami. "Peak" to przeprawa przez cały wachlarz stanów oraz emocji: od pozytywnych i delikatnych po złe i silne. Jest to płyta bardzo przestrzenna, zróżnicowana w formie oraz - jak twierdzi autor - bardziej świadoma i osobista

Album powstał w 2016 roku w azylu nad Bałtykiem, gdzie przez parę miesięcy Mreńca mógł spokojnie zająć się komponowaniem i nagrywaniem. Jak sam mówi, natura nie jest jego bezpośrednią inspiracją, ale pozwala mu się zresetować. Spokój zaś dał mu możliwość skupienia na pracy, tak aby stworzyć spójny materiał - mocno elektroniczny, nowatorski, balansujący między muzyką ambientalną, akustyczną i eksperymentalną.

Preorder płyty dostępny jest na stronie wytwórni Nowe Nagrania oraz na Allegro (CD i vinyl). 
Tutaj natomiast teaser płyty w pięknym video w wykonaniu Bartosza Ratajczyka. 

.


Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus