recent

Frozen Lakes i Those Who Dream By Day ruszają w trasę


Śnisz na jawie? Często "odpływasz", rozmyślasz, marzysz? Budzisz się.. i nie wiesz o czym jest rozmowa w środku której się znalazłaś/eś? Ta muzyczna podróż może być zatem dla Ciebie.

Dwa zespoły spod znaku dźwiękowych pejzaży i nienachalnej alternatywy ruszają we wspólną trasę "Fairy-tale Archipelago 2017". W kilku miastach będzie można usłyszeć zarówno przerywających ponad dwuletnią ciszę koncertową tajemniczy Frozen Lakes, jak i promujący swój nowy album, warszawski kwartet, Those Who Dream By Day. Jeśli bliskie są Ci brzmienia z pogranicza postrock'a i shoegaze oraz muzyka takich zespołów jak: Mogwai, Tides From Nebula, Explosions in the sky tych koncertów nie powinieneś przegapić.

FROZEN LAKES
(ambient, instrumental rock, post rock)

Muzyka Frozen Lakes to postrockowa konstrukcja oparta na zasadzie dźwiękowego światłocienia. Utwory pełne gitarowych przestrzeni, ambientu i dynamiki „zabarwione” są charakterystycznym, przejmującym wokalem Wawrzyńca Dąbrowskiego (Henry David's GUN, Letters From Silence). mini-album „Oceans of subconscious" to podróż jednej nocy, jednego snu. Nie ma go bez tekstów. Oniryczne, obfitujące w metafory oraz jungowską symbolikę tworzą coś co śmiało nazwać by można „psychoanalityczną bajką dla dorosłych". Bajką o podróży po własnej podświadomości.


THOSE WHO DREAM BY DAY
(instrumental rock, post rock, rock)

Grając, dajemy ponieść się sennym marzeniom by nie umknęło nam to, co umyka tym, którzy śnią jedynie nocą. Śniący na jawie kwartet (post-rock/post-pop/shoegaze) z Warszawy, który swoją podróż rozpoczął w 2015 roku. Na swoim koncie mają udział w kompilacjach takich jak: „Cold Wind Is The Promise Of A Storm” grupy Post-rock PL oraz „A Short History Of Nearly Everything” wytwórni too many fireworks. Końcem lutego 2017 roku ukazała się ich ciepło przyjęta (zarówno w Polsce jak i poza jej granicami) EP’ka.


Kalendarz koncertowy:
16 listopada - Łódź, Żarty Żartami
18 listopada - Radom, Alibi 
19 listopada - Warszawa, Hydrozagadka
Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus