recent

Nowy album Collapse Under The Empire


Po prawie trzech latach Collapse Under The Empire powrócą ze swoim szóstym studyjnym albumem zatytułowanym „The Fallen Ones”, którego premiera zapowiedziana została na 20 października 2017 roku. Przez ostatnie trzy lata muzycy skupili się głównie na wydawaniu innych artystów we własnej wytwórni Finaltune, jak również na przygotowaniach do występu na słynnym DUNK! Festiwalu w maju 2016 roku. Przez dekadę swojego funkcjonowania na scenie post rockowej wydali pięć studyjnych albumów oraz parę epek, dobrze przyjętych przez słuchaczy i dziennikarzy muzycznych.

Jak podkreśla duet, nowy album to kolejna karta w historii zespołu, która w ich opinii porwie starych i nowych fanów instrumentalnych brzmień łączących rocka i elektronikę. Owoc pracy hamburskich muzyków, którym będzie album „The Fallen Ones”, to wynik ostatnich, intensywnie pracowitych sześciu miesięcy, w trakcie których powstało 9 nowych utworów. Kawałki po raz kolejny pokazują talent Chrisa Burdy'ego i Martina Grimma do różnorodności, a zarazem łatwości w nagrywaniu pełnych pasji i melodyjnych utworów.

Na najnowszym krążku według słów samych muzyków słuchacze zostaną zabrani w dystopiczną podróż, która inspiruje do odkrywania krajobrazów pesymistycznej przyszłości. Wysoce interpretowalny i emocjonalnie naładowany „The Fallen Ones”, wywołuje obrazy strachu, niepewności i tęsknoty. Album oferuje słuchaczowi pogłębianie tych emocji. Temat przewodni albumu pasuje całkiem dobrze do dzisiejszego świata, ale oprócz niepokoju i negatywności o przyszłość, album maluje obrazy nadziei. Zapewnia chwile przypomnienia o własnej wewnętrznej sile i mocy.

Pierwszy singiel zatytułowany Dark Water zostanie wydany 25 sierpnia.
Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus