recent

Budniak powraca do życia

"Into The Life" to najnowszy album zespołu Piotr Budniak Essential Group będący podsumowaniem ostatnich dwóch lat działalności zarówno zespołu jak i samego lidera. Po pierwszej, bardzo dobrze przyjętej płycie - "Simple Stories About Hope And Worries" (Soliton, 2015), która według czytelników Jazz Forum oraz JazzPRESS została uznana za jeden z najlepszych albumów tamtego roku - sekstet konsekwentnie realizując wizję lidera stawia kolejny, odważny krok prezentując materiał z jednej strony bardzo energetyczny i zwarty, z drugiej pełen przestrzeni dla improwizacji, kreacji i poszukiwań.

Płyta zawiera 7 utworów autorstwa Budniaka łączących się w bardzo konkretną historię, która prawdopodobnie była, jest lub będzie udziałem każdego z nas. To historia o drodze jaką musimy przejść, aby naprawdę zacząć żyć i odkryć po co tutaj jesteśmy.

Płyta zostanie wydana nakładem wytwórni SJ Records, a jej premiera odbędzie się 31 maja w Warszawie.

Piotr Budniak Essential Group to jeden z nielicznych tak dużych, młodych polskich zespołów jazzowych, który tworzony jest nie przez sidemanów, ale charyzmatyczne, rozpoznawalne i mające bardzo wiele do powiedzenia indywidualności. 

Skład:
Szymon Mika - gitara
Wojciech Lichtański - saksofon altowy
Jakub Skowroński - klarnet basowy, saksofon tenorowy
Kajetan Borowski - fortepian
Alan Wykpisz - kontrabas
Piotr Budniak - perkusja
Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus