recent

Scylla powraca z drugą płytą!

Szczeciński zespół Scylla, jeden z najbardziej obiecujących przedstawicieli nowoczesnego metalu, wydaje drugą płytę zatytułowaną "The Year of the Void". Następca wydanej niecałe 3 lat temu “Pestilence, War, Famine And Death” zaskakuje brzmieniem oraz  urozmaiceniem kompozycji. Jest to rozwinięcie stylu grupy, której siłą jest niezmienny skład, z każdym koncertem coraz bardziej scementowany i działający jak jeden organizm. Ciężar wymieszany w odpowiednich proporcjach z niepokojącą elektroniką oraz agresywny śpiew, przeplatany łagodniejszymi fragmentami, powinny przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym słuchaczom.

Całość uzupełnia oprawa graficzna idealnie dobrana do muzycznego klimatu, a w środku 12 własnych kompozycji oraz cover Nine Inch Nails, do którego powstaje teledysk. Wszystkie numery nagrane zostały w domowym studio Waldemara Jędruszaka (gitara), który też zmiksował i zmasterował całość. Waldek jako główny kompozytor czuwał również nad projektem okładki i digipaka. Płyta ukażę się na początku października i będzie promowana licznymi koncertami.


Pierwszy utwór zatytułowany “Rebirth” promujący album jest już dostępny tutaj:

Pierwszy koncert promujący nowy album odbędzie się 10 października w klubie Słowianin w Szczecinie, www.facebook.com/events/1484737495176240, kolejny 30 października w Centrum Kultury w Koszalinie - www.facebook.com/events/1454001354908621.

Tracklista płyty:
1. Rebirth
2. Time To Run
3. Graveyard
4. Shadow Of A Man 
5. Farewell
6. Shackled
7. Let's Have a Shot
8. The Final Reckoning
9. Confronter
10. Take The Helm
12. What Makes us Human
13. Head Like a Hole (Nine Inch Nails cover)

Sam zespół tak opisuje najnowsze wydawnictwo: Wyobraźcie sobie ogromną skałę, masywną i poszarpaną na środku oceanu bylejakości. Właśnie o nią rozbiją się Wasze wyobrażenia o nowoczesnym metalu. Ta skała to nowa Scylla. Jeżeli szukacie świeżości w muzyce metalowej, to ta płyta jest dla Was.

Więcej informacji: 
Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus