recent

Koncertowy przewodnik pocztowca

Nawet najlepiej wydany album nie zastąpi obcowania z ulubionymi zespołami na żywo. Niestety, dość długo nasz kraj przez wielu wykonawców traktowany był jak dziura między zachodnią Europą a Rosją. Teraz na szczęście sytuacja się zmienia, a rok 2015 może stanowić potencjalne spełnienie mokrych snów fanów muzyki z przedrostkiem post-. Ogromna w tym zasługa inicjatywy Post-rock PL, organizującej koncerty klimatycznych kapel z kraju i zagranicy. Niedawno odbył się Expect Delays Fest, bodaj pierwsze tego typu święto pocztowców w Polsce. Co jeszcze czeka nas w tym roku? Zapraszam do lektury i uzupełniania (w komentarzach) tego przewodnika!

7.02–3.05 BESIDES
Polskie post-rockowe zeszłoroczne objawienie. Nie ma chyba obecnie zespołu koncertującego równie chętnie i często – panowie odwiedzają nie tylko duże miasta, ale także i małe mieściny. Besides nie dość, że nagrali naprawdę fantastyczny album, to jeszcze świetnie wypadają na żywo.

26.03–19.04 MOANAA, WHALESONG, VAGUE STORIES
Wiodąca polska kapela post-metalowa, która w zeszłym roku uderzyła mocno wyśmienitym albumem Descent (w moim prywatnym rankingu – płyta roku!). Na tegorocznej trasie Moanaa będzie radzić sobie bez swojego dotychczasowego gardłowego Macieja Proficza, którego (oby godnie) zastępować będzie K-Vass. Chłopaków z Bielska wspierać będzie eksperymentujący z industrialem Whalesong i pachnące siarką Vague Stories, a także Hegemone i Siła.16.04–30.05 TSIMA, HOLOGRAPHIC HUMAN ELEMENT
Tsima to młody polski zespół post-metalowy, który urzekł mnie niezwykle dojrzałym i soczystym Juniper wydanym w 2013. W zeszłym roku ukazał się drugi, pozytywnie oceniany krążek Shatter. W trasie towarzyszyć im będzie bałkański Holographic Human Element.


9.05 JAKOB, MOONGLASS, Hydrozagadka, Warszawa
To dopiero będzie uczta! Do Polski przyjeżdża jeden z najlepszych zespołów post-rockowych na świecie. Jakob urzeka pięknymi, klimatycznymi kompozycjami – można spodziewać się świetnej atmosfery na koncercie. Zagranicznych kolegów wspiera rodzime Moonglass, side-project części Tides From Nebula.
8.05–30.05 OBSCURE SPHINX, SPIRIT, BUTTERFLY TRAJECTORY
Koncerty Obscure Sphinx to zawsze mistyczne, niezapomniane przeżycia – mam nadzieję, że tak będzie i tym razem! Jedną z najbardziej nieszablonowych kapel na polskiej scenie wspierać będą Spirit i Butterfly Trajectory.30.05 TANGLED THOUGHTS OF LEAVING, SOLKYRI, SPOIWO, THIS GREAT END, TSIMA, Liverpool, Wrocław
Pod koniec maja warto wpaść do Wrocławia na pocztowy minifest. U boku zagranicznych kapel zagrają, m.in. świetna Tsima i bardzo obiecujące Spoiwo.


9.08 ROSETTA, I AM WAITING FOR YOU LAST SUMMER
Jedna z największych światowych gwiazd post-metalu ponownie w Polsce – czy można przegapić taką okazję? Panowie będą mieli już do zaprezentowania nowy materiał. Na supporcie bardzo obiecujący post-rock z Rosji.
Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus