recent

Portland Rum Riot debiutuje płytą!


Pochodzący ze stolicy Portland Rum Riot zakończył nagrania debiutanckiej płyty! Album zatytułowany będzie “53 Minuty Do Wschodu” i ukaże się we wrześniu. Cały materiał został zarejestrowany w Red Yeti Studio, za nagranie płyty i mastering odpowiadał Tomasz Korczak. Autorem okładki jest Andrzej Ruszkowski. Portland Drum Riot to groove-rockowa moc, niebanalne teksty zaśpiewane w ojczystym języku, szczypta bluesa i mroczny, niespokojny klimat. “53 Minuty Do Wschodu” to 10 utworów zróżnicowanego, wpadającego w ucho od pierwszego przesłuchania materiału, w którym odnaleźć można inspiracje brzmieniem Ozzy’ego Osbourne’a, Black Label Society, Godsmack, ekspresją Comy czy miejscami agresją Slipknot.

Zapowiedź płyty znajduje się pod tym linkiem: www.youtube.com/watch?v=9rBN2nvJXlc
Pierwszego utworu promującego płytę można posłuchać tutaj: www.youtube.com/watch?v=KvYbvsOZO4Y


Tracklista prezentuje się następująco:
1. Amalgamat
2. Kim Jestem
3. Uwalniam Się
4. Twój Krzyż Na Moją Drogę
5. Kwiaty
6. Pozdrowienia Z Portland
7. Przecięty
8. Nie Sam
9. Detonacja
10. Ciemna Strona Melanżu

Prace nad płytą trwały ponad rok. Tyle czasu zajęło nam stworzenie materiału, ogranie go i wybór utworów na nasz debiutancki album. To dla nas bardzo ważny moment - "53 Minuty Do Wschodu" to podsumowanie pewnego etapu w życiu zespołu, rozpoczęcie nowego - próba wypłynięcia na szersze wody. Staraliśmy się, aby ta płyta była tak zróżnicowana jak my i nasze inspiracje - od hard-rockowych brzmień "Ciemnej Strony Melanżu", po ciemne, ciężkie riffy "Nie sam" czy "Amalgamat" - mamy nadzieję, że słuchacze docenią tę różnorodność. - mówi Adam Kozłowski, wokalista Portland Rum Riot.

Biografia:
Rumowe zamieszki w Portland (The Portland Rum Riot) miały miejsce 2 czerwca 1855 roku w Portland, w stanie Maine. Do krótkich, ale niezwykle brutalnych rozruchów doszło po tym, jak ówczesne władze stanowe wprowadziły przepisy zabraniające sprzedaży i produkcji alkoholu. Dokładnie 157 lat później - z inicjatywy Pawła Krulikowskiego (bas), Andrzeja Ruszkowskiego (perkusja) i Adama Kozłowskiego (śpiew) - do życia powołano zespół Portland Rum Riot. Skład kapeli zasilili Hubert Kąkol i Piotr Lubowski - gitarzyści. W czerwcu 2013 roku, po roku wspólnego grania, zespół opuścił Paweł Krulikowski. Jego miejsce zajął Artur Włodarczyk. Zespół w swojej twórczości łączy inspiracje muzyczne każdego z jego członków. Od ciężkich, energicznych gitarowych riffów, przez rytmiczny groove, po klimatyczne rockowe motywy. Całość dopełnia mocna, melodyjna linia wokalna.
Źródło: Fantom Media

Więcej informacji:
Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus