recent

Victorians potwierdza trasę z The 69 Eyes oraz koncerty na krajowych i zagranicznych festiwalach!

Pochodzący z Bielska-Białej zespół Victorians, który pod koniec roku 2012 zadebiutował doskonale przyjętą płytą “Revival” zaprasza na najbliższe koncerty. Zespół wystąpi na 3 koncertach polskiej trasy The 69 Eyes – 27 kwietnia w Warszawie (Proxima), 28 kwietnia w Krakowie (Kwadrat) oraz 29 kwietnia we Wrocławiu (Alibi). Oprócz nich na scenie wystąpi również horror-rockowy The Fright z Niemiec.

Latem Victorians wystąpi na Castle Party, jednym z największych festiwali muzyki gotyckiej w Europie, który odbędzie się w dniach 11-14 lipca w Bolkowie. 

Jesienią muzycy wyruszą na koncerty zagraniczne – wystąpią między innymi 18 października na Metal Female Voices Fest 2013 w Belgii (gwiazdą będzie Tarja Turunen), a nieco ponad tydzień później (26.10) zagrają na Międzynarodowym Festiwalu Filmów im. Brama Stokera w brytyjskim Whitby.

Zespół zaprasza również na nowy kanał Youtube - www.youtube.com/user/VICTORIANSofficial gdzie opublikowano kilka, utworów, które nie znalazły się na płycie, m.in. instrumentalne kompozycje zainspirowane filmem “Hobbit”

Materiał na debiutancką płytę “Revival” powstał przełomie czerwca i lipca w częstochowskim MP Studio, pod czujnym okiem (i uchem) Mariusza Piętki, który współpracował z takimi zespołami jak Sabaton, Pathfinder czy Cristal Viper. Zespół Victorians zarejestrował 10 niepowtarzalnych kompozycji. Za sesję zdjęciową odpowiada Katarzyna Niwińska. Na stronie zespołu można znaleźć wszystkie zdjęcia z tej sesji - www.facebook.com/victorians.band/photos_stream, a pod tym linkiem krótki film dokumentujący pracę w studio - www.youtu.be/dTnJi_HtidM 

Do promocji albumu wybrano singiel In The End, który można odsłuchać w serwisie Soundcloud - www.soundcloud.com/utis-aristocrat/in-the-end. Album zebrał same pozytywne recenzję z kraju i zagranicy, opinie ponad 50 dziennikarzy można znaleźć tutaj: www.victorians.pl/revival-album-reviews, a wśród nich nasza: www.laboratoriummuzycznychfuzji.com/2013/01/probowkowe-recenzje-victorians.html.

Victorians to coś więcej niż muzyka, to również niepowtarzalny image! Victorians nie ukrywa swoich fascynacji kulturą artystyczna XIX wieku i jej spuścizną.

Biografia:
Victorians - Aristocrats’ Symphony – zespół z Bielska-Białej, który powstał w 2010 roku. Skupił wokół siebie muzyków znanych z Noxiferis, Axis Mundi, Nemezys, Psyklon Trip. Na przełomie czerwca i lipca 2012 roku zespół zarejestrował materiał na swoją debiutancką płytę "Revival", która ukaże się jesienią tegoż roku. Victorians tworzy, a twórczość jego to nie tylko muzyka symfoniczno-metalowa z niepowtarzalnym wokalem Eydis, ale również strona wizualna – ważna jest synestezja – zmysły muszą zostać wciągnięte w wir doświadczenia!

Victorians to projekt inspirowany kulturą artystyczną XIX wieku oraz wszystkim, co z tego źródła wyrasta… Zresztą "Victorians" to bardzo specyficzny wyraz, gdyż nazywa głównie artystów tworzących w epoce wiktoriańskiej. W swoich muzycznych wędrówkach muzycy doszli do przekonania, że potrzebują zespołu, w którym mogliby urzeczywistnić świat fantazji, nie tylko muzycznych, ale również wizualnych i werbalnych. Tak narodził się Victorians - Aristocrats’ Symphony. 

Sztuka może odmienić ludzkie życie i świat wokół nas, który w swoim pośpiechu ślizga się jedynie po powierzchniach prawdziwych wartości i jest jak wielki gorset, który trzeba rozciąć, aby znaleźć miejsce dla urzeczywistnienia swoich marzeń. Muzyka natomiast jest doskonałym medium, dzięki któremu Victorians opowiada swoją historię. 
Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus