recent

Przeciwziemia prezentują nowy teledysk i zapowiadają płytę!

Wrocławski zespół Przeciwziemia zakończył pracę nad nowym materiałem zatytułowanym “Tattooed Head Woman”, którego premierę zaplanowano na 21 marca. Zespół Przeciwziemia powstał w 2011 roku we Wrocławiu, założony przez Bartosza Sobieraja (wokal, gitara akustyczna) i Konrada Kościelskiego (perkusja), którzy współpracowali już ze sobą w ramach wcześniejszych projektów. Wkrótce dołączyli do nich Tomasz Jaśkiewicz (gitara basowa), Przemysław Banaszek (klawisze, akordeon) oraz Krzysztof Labisz (saksofon sopranowy i tenorowy). Skład muzyczny uzupełniają instrumenty etniczne: sitar, saz, darbuka, hapi oraz tabla. Ich muzyka wymyka się gatunkowym uściśleniom, łącząc rock akustyczny z muzyką etniczną, grungem, funky, jazzem i kto wie, czym jeszcze. Nazwa Przeciwziemia wyraża chęć ucieczki przed schematami w muzyce, które narzuca współczesny mainstream. 

Autoironiczną wizję tej podróży "w głąb offu" ukazuje pierwszy teledysk zespołu, nakręcony do utworu Covered By The Sun. Za produkcję klip odpowiada Eterlight Studio, a zdjęcia z planu można zobaczyć tutaj: www.facebook.com/EterlightStudio

Opis teledysku:
W listopadzie 2012 na podwrocławskiej wsi miało miejsce pierwsze lądowanie człowieka na Przeciwziemi. Niektórzy mówią, że to wielka mistyfikacja, że zza kadru widoczny jest cień operatora, rekwizyty są sfingowane, a na twarzach aktorów widoczna jest charakteryzacja. Istnieją jednak niezbite dowody.

Opis płyty:
Druga, po wydanej w 2011 roku "Właściwości", epka zespołu, krórej premiera przewidywana jest na drugą połowę marca 2013. Niecałe pół godziny muzyki tworzą cztery piosenki i cztery opowieści. Poczynając od tytułowej "Tattooed Haed Woman", pijackiej przyśpiewki, która zabiera w podróż do dusznej zakazanej knajpy, poprzez "Korytarze", które delikatnie prowadzą w rejony wzajemnego przenikania dusz i ciał, "Szczury" - groteskową wizję socjopatycznego delirium tremens, aż po "Covered by the sun", kompozycję-podróż w poszukiwaniu Przeciwziemi. Zajrzeć do czterech pokojów, które jakimś cudem znalazły się obok siebie w tym samym hotelu.

Na płycie “Tattooed Head Woman” znajdą się następne utwory:
1. Tattooed Head Woman
2. Korytarze
3. Szczury
4. Covered by the sun
5. The Corridors
6. Holy Bomb

Album został zarejestrowany w poznańskim studio CRS, a do sprzedaży trafi pod koniec marca za pośrednictwem serwisu www.megatotal.pl. Niezwykłą okładkę zaprojektowała Magdalena Pacewicz.

Skład zespołu:
Bartek Sobieraj - gitara akustyczna, bağlama, wokal; Tomek Jaśkiewicz - gitara basowa; Konrad Kościelski - perkusja; Przemek Banaszek - instrumenty klawiszowe, akordeon; Krzysio Labisz - saksofon.

Opis zespołu:
Zespół powstał w 2011 roku we Wrocławiu, założony przez Bartosza Sobieraja (wokal, gitara akustyczna) i Konrada Kościelskiego (perkusja), którzy współpracowali już ze sobą w ramach wcześniejszych projektów. Wkrótce dołączyli do nich Tomasz Jaśkiewicz (gitara basowa), Przemysław Banaszek (klawisze, akordeon) oraz Krzysztof Labisz (saksofon sopranowy i tenorowy). Skład muzyczny uzupełniają instrumenty etniczne: sitar, saz, darbuka, hapi oraz tabla. Ich muzyka wymyka się gatunkowym uściśleniom, łącząc rock akustyczny z muzyką etniczną, grungem, funky, jazzem i kto wie, czym jeszcze. Nazwa Przeciwziemia wyraża chęć ucieczki przed schematami w muzyce, które narzuca współczesny mainstream. Autoironiczną wizję tej podróży „w głąb offu“ ukazuje pierwszy teledysk zespołu, nakręcony do utworu Covered by the sun.

W 2011 r. zespół wydał swoją pierwszą EP-kę. Teraz zapowiada drugą, która ukaże się już 21 marca 2013. Niecałe pół godziny muzyki tworzą cztery piosenki i cztery opowieści (płytę wzbogacają bonusy - wersje anglojęzyczne dwóch utworów). Poczynając od tytułowej Tattooed Head Woman, pijackiej przyśpiewki, która zabiera w podróż do dusznej zakazanej knajpy, poprzez Korytarze, które delikatnie prowadzą w rejony wzajemnego przenikania dusz i ciał, Szczury - groteskową wizję socjopatycznego delirium tremens, aż po Covered By The Sun, kompozycję-podróż w poszukiwaniu Przeciwziemi. Zajrzeć do czterech pokojów, które jakimś cudem znalazły się obok siebie w tym samym hotelu.

Więcej informacji:
www.przeciwziemia.pl
www.facebook.com/przeciwziemia
Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus