recent

Materia zaprasza na drugą część trasy koncertowej! Zespół najwyżej notowany w Must Be The Music!

Od kilku tygodni w sprzedaży jest już debiutancki krążek Materia, jednego z najbardziej obiecujących i najczęściej wyróżnianych zespołów metalowych w kraju (Sonisphere 2010, Jarocin 2010,  Przystanek Woodstock 2011, Szansa na Sukces 2011). Po zwycięstwie w eliminacjach do Przystanku Woodstock w 2011 jeden z najbardziej znanych producentów w kraju, Andrzej Puczyński zaprosił zespół na nagranie płyty w Izabelin Studio. Na początku ubiegłego roku w podwarszawskim Izabelinie zarejestrowano 11 utworów na album zatytułowany “Case Of Noise”. Miksem płyty zajął się Waldemar Jędruszak.  Po kilkunastu pierwszych koncertach na przełomie stycznia i lutego, zespół ogłosił daty wiosennych koncertów. W międzyczasie muzycy pojawili się w programie Must Be The Music, przeszli do kolejnego etapu i w dalszym ciągu mają najwięcej głosów publiczności na oficjalnym profilu programu.

Oto lista miejsc, w których będzie można wkrótce zobaczyć Materię na żywo: 
26.04 - NOWA SÓL - KLUB KAFLOWY
27.04 – CHORZÓW - STARY PORT
01.05 - NAKŁO N/NOTECIĄ - MARLEY
02.05 – SŁUPSK - MOTOR ROCK PUB
03.05 – GDAŃSK - WYDZIAŁ REMONTOWY
04.05 – SZCZECINEK - WIEŻA BISMARCKA
17.05 – SŁUPSK - JUWENALIA
24.05 – ŻARY - PUB-MAX SPORTS & MUSIC CLUB
31.05 – KOSZALIN - KLUB FREAK
01.06 – CHOJNICE - U KORNELA
02.06 – SZCZECIN - MORION
07.06 - NOWY SĄCZ - ZDARTA PŁYTA
08.06 – KRAKÓW - KOT KAROLA
09.06 – TARNÓW - HADES
29.06 – SZCZECINEK - PLAC KONCERTOWY
05.07 - WOŚWIN FESTIWAL - JEZIORO WOŚWIN K/WĘGORZYNA 

Zespół opublikował również teledysk do pierwszego singla zatytułowanego “Give Me Some Free” – video można obejrzeć w serwisie Youtube - www.youtube.com/watch?v=4p1Bbi0ztOY oraz na oficjalnym profilu Facebook - www.facebook.com/materia.metal

Biografia:
Pierwsza próba miała miejsce 13 listopada 2007 roku. W skład zespołu wchodzili Tede - gitara i wokal, Michu - bas i wokal i Marcia - gary. Przez rok Materia tworzyła materiał. W 2009 roku nagrana została płyta demo pt. "Vandals". W 2010 roku do kapeli dołącza wieloletni przyjaciel Adi łapiąc się za drugą gitarę. W 2011 roku zespół nagrał EP-kę "Holidays On The Angels Island". W ciągu jedynie trzyletniej pracy formacja zdołała odnotować na swoim koncie poważne osiągnięcia i istotne koncerty. Do najważniejszych i najbardziej spektakularnych wydarzeń zalicza się występ na warszawskim lotnisku Bemowo na festiwalu Sonisphere 2010 obok takich sław jak Metallica, Slayer, Megadeth czy Anthrax. Zespół wziął udział w konkursie agencji Go Ahead i został laureatem za co w nagrodę kapela grała na scenie Red Bull na XXX Jubileuszowym Fetiwalu w Jarocinie w 2010 roku. Zespół został też dostrzeżony na Eliminacjach do Woodstocku 2009 i w półfinałach w Gdyni dostał nagrodę specjalną w postaci sesji nagraniowej w Izabelin Studio.W roku 2011 Materia ponownie dostaje się do półfinałów jednak tym razem udaje się wygrać konkurs co skutkuje występem na Dużej Scenie Woodstock 2011. Zespół Materia szczyci się również pierwszym miejscem na Międzynarodowym Festiwalu Rock Nocą w 2010 roku. Do osiągnięć kapeli można dołączyć jeszcze wiele pierwszych miejsc na festiwalach i konkursach między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Hajnówce. Zespół wziął udział w trasie koncertowej w sierpniu 2012 roku i zagrał 20 koncertów na terenie całego kraju.
 Źródło: Fantom Media
Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus