recent

Ale Kino! - muzyka filmowa symfonicznie w wykonaniu Alla Vienna już 11 listopada w Rotundzie!

Centrum Kultury Rotunda i agencja Fantom Media zapraszają już w najbliższą niedzielę, 11 listopada do CK Rotunda w Krakowie na koncert muzyki filmowej w aranżacji i wykonaniu orkiestry Alla Vienna.

O mamma mia, musicie tam być!
Ale Kino! w wykonaniu orkiestry Alla Vienna
11 listopada 2012
CK Rotunda, Kraków, ul. Oleandry 1
początek o godzinie 19:00
bilety 30 zł przedsprzedaż, 40 w dniu koncertu
miejsca siedzące   

Alla Vienna to orkiestra złożona z siedmiu instrumentalistów, dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym, związanych z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina i Filharmonią Świętokrzyską. Występuje pod dyrekcją zastępcy koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej – Marty Niedźwieckiej. Muzycy Alla Vienna są również odpowiedzialni za projekt Queen Symfonicznie, który w tym roku wystąpił już w Polsce na 10 koncertach gromadząc ponad 6-tysięczną widownię.

Tym razem Alla Vienna w programie “Ale Kino!” przypomną najpiękniejsze tematy z najsłynniejszych filmów, które wzbogacili swym muzycznym kunsztem najwięksi kompozytorzy. Zabrzmi - skrywająca się za rozchybotanym nieustannie wejściem do saloonu i wypełniająca bezkresne przestrzenie prerii - muzyka z westernów ("Siedmiu Wspaniałych"). Powrócą wspomnienia inspirowane dźwiękami z klasycznych obrazów Hollywood ("Grease", "Lista Schindlera"). Popłyną nuty kreślone ręką amerykańskich – John Williams - i europejskich mistrzów – Ennio Morricone, Nino Rota ("Ojciec Chrzestny"). Dawno zapomnielibyśmy sceny z Marlonem Brando i Alem Pacino, gdyby nie cudowna muzyka...

Dojdzie również do filmowo-muzycznych konfrontacji, niespotykanych do tej pory, ani na małym, ani dużym ekranie. Bohaterowie westernów zmierzą się z Jamesem Bondem, Żandarm z St. Tropez z Różową Panterą, a polskie kino reprezentować będzie ragtime z filmu “Vabank”. Usłyszymy też suity z Jamesa Bonda czy „Mamma Mia”.
Źródło: Fantom Media

Więcej info:
www.allavienna.pl/filmowa
www.rotunda.pl
Udostępnij to!
    Komentarze Facebook
    Komentarze Disqus